מחשבון פנסיה

מחשבון פנסיה הוא כלי דיגיטלי שנועד לעזור לאנשים להעריך את כמות הכסף שהם עשויים לקבל בעת פרישתם. בנוסף לאחר החישוב תקבלו גם את הקצבת פנסיה הצפויה לכם.

%
הוסף דמי ניהול +
%
%

שנה סכום הפקדה לאורך התקופה דמי ניהול מהפקדה דמי ניהול ללא הסכום הראשוני רווח כולל תשואה ללא הפקדה ראשונית סכום חיסכון ללא דמי ניהול דמי ניהול מהצבירה עלות דמי הניהול רווח ריבית דריבית

הפקדות לחישוב הפנסיה

אבל זה לא הכל. המחשבון גם דורש מהמשתמש לציין כמה הוא מתכוון להפקיד בכל חודש לקראת פרישתו. יחד עם זה התשואה הממוצעת הצפויה על חיסכון אלו לאורך התקופה שלפני הפרישה. כאן נכנסת לתמונה ההבנה של המשתמש לגבי ההשקעות ותנאי השוק שלו.

איזה פרמטרים משפיעים על החישוב של הפנסיה?

פרמטרים מרכזיים שיש לשים לב אליהם במחשבון הפנסיה כוללים:

  • הגיל הנוכחי של המשתמש
  • גיל פרישה רצוי
  • סך הסכום שנחסך עד כה, מצוין בשקלים
  • הפקדות חודשיות מתוכננות, שוב בשקלים
  • תשואה שנתית צפויה, מוצגת באחוזים

היתרון של כל הפרמטרים המוצגים לעיל הוא שניתן להשיג בקלות יחסית את הנתונים. מלבד הגיל הנוכחי וגיל הפרישה, ניתן למשל לדעת מהו הסכום שנחסך עד כה דרך אתרי החברות שמנהלות את קרני הפנסיה. לאחר מכן, גובה ההפקדה החודשית נבחרת על ידי החוסך והתשואה השנתית הצפויה היא פונקציה של הרכב התיק. 

מהן המגבלות בחישוב הפנסיה?

חיוני לגשת לתוצאות ממחשבון הפנסיה בזהירות רבה. התחזיות מבוססות על המידע שנאסף וייתכן שלא תמיד תואמות לנתוני שוק בפועל או לנתונים עסקיים ספציפיים. גורמים כמו שינוי שיעורי ריבית, מדדי שוק ונתונים משתנים אחרים אינם מובאים בדרך כלל בחשבון. לפיכך, יש להתייחס לנתונים שהעלה המחשבון כהערכות משוערות.

האם המחשבון יכול להחליף ייעוץ מקצועי?

לפני קבלת החלטות השקעה או פיננסיות על סמך הערכות אלו, כדאי לזכור שהן אינן משמשות כייעוץ מקצועי או המלצת השקעה קונקרטית. בדיקה הוליסטית עם יועץ פיננסי מוסמך תמיד מומלצת. הם יכולים לספק אסטרטגיה מותאמת ולהבטיח שתכנון הפרישה מותאם למצבו הפיננסי האמיתי של האדם וליעדים העתידיים.

למה לוקחים בחשבון גורמים קבועים לחישוב הפנסיה?

הנחת היסוד מאחורי מחשבון הפנסיה היא פשוטה למדי. הוא לוקח בחשבון מספר גורמים, שוזר אותם יחד כדי להציג אומדן של הפנסיה העתידית של הפרט. גורמים אלו יכולים לנוע בין הגיל שבו אדם מתכנן לפרוש, מספר השנים שבהן הוא נמצא או מתכנן להיות בכוח העבודה, השכר הנוכחי שלו והקצב שבו הוא מצפה שהשכר שלו יגדל. מחשבונים מסוימים אפילו לוקחים בחשבון את שיעורי האינפלציה ואת שיעור התשואה הצפוי על כל השקעה.

חינוך לפנסיה באמצעות המחשבון

על ידי אינטראקציה עם מחשבון פנסיה, המשתמשים מטבעם מקבלים ידע רב יותר על המרכיבים השונים המשפיעים על החיסכון הפנסיוני שלהם. הם מתחילים להכיר בחשיבותם של גורמים כמו חיסכון עקבי, תכנון מוקדם והשפעה של ריבית דריבית. עם הזמן, זה יכול להוביל להחלטות פיננסיות מושכלות יותר, לא רק בתחום הפנסיה אלא גם בתכנון פיננסי רחב יותר.